Stacjonarnie czy online?

 

STACJONARNIE CZY ONLINE?

Zastanawiacie się jakie zajęcia wybrać w tym roku szkolnym- stacjonarne czy online? Większość uczniów, którzy zaczęli uczyć się z nami online kilka miesięcy temu  zdecydowali się kontynuować naukę w ten sposób. Dla pozostałych z was, którzy w dalszym ciągu uważają, że zajęcia stacjonarne są dla nich lepszym rozwiązaniem ( szczególnie w okresie pandemii) przedstawiamy listę plusów nauki online stworzoną przez naszych uczniów i lektorów.

ZAJĘCIA ONLINE TO:

1.BEZPIECZEŃSTWO- w trakcie pandemii koronawirusa nie musicie martwić się, że zarazicie się w trakcie zajęć. Ponadto osoby, które chcą uczyć się stacjonarnie muszą podpisywać deklaracje o stanie zdrowia oraz przestrzegać obostrzeń, które zawarte są w procedurach szkoły, a ucząc się online nie musisz tego robić.

2.WYGODA  I OSZCZĘDNOŚĆ CZASU– uczysz się z dowolnego miejsca ( siedząc na własnej kanapie z ulubionym napojem w dłoni); masz większy wybór terminów zajęć; nie tracisz czasu  ( i pieniędzy ) na dojazd  do szkoły, a rodzic zamiast czekać na dziecko w poczekalni może wykorzystać ten czas na inne czynności; jeśli  np. złamiesz nogę czy będziesz miał katar to nie musisz już opuszczasz zajęć (więc nie tracisz pieniędzy).

3.UROZMAICENIE ZAJĘĆ i DOSTĘPNOŚĆ MATERIAŁÓW – możliwość wykorzystania na zajęciach wielu nowoczesnych rozwiązań ( jak np. multimedia); jeśli opuścisz zajęcia możesz łatwo sprawdzić co zostało omówione i zadane; wszystkie materiały masz w jednym miejscu ( zamiast sterty kserówek, które ciągle gubisz); możesz w każdej chwili odsłuchać nagrania, obejrzeć film czy przeczytać materiały, które wysłał ci lektor.

4. ŁATWA I SZYBKA KOMUNIKACJAkontakt i wymiana informacji między uczniami, lektorami i rodzicami uczniów jest dużo łatwiejsza i szybsza online.

5. ZMINIMALIZOWANIE STRACHU I NIEŚMIAŁOŚCI- zajęcia online to idealne rozwiązanie dla osób, które w trakcie zajęć stacjonarnych boją się lub wstydzą odezwać. Zauważyliśmy, że tacy uczniowie zrobili ogromny postęp jeśli chodzi o komunikację w języku obcym i w końcu odważyli się przemówić dzięki zajęciom online.

6. WIĘKSZA KONTROLA RODZICAjeśli twoje dziecko uczy się online to masz większą kontrolę nad procesem nauki- możesz w każdej chwili sprawdzić co i jak robi , jak prowadzone są zajęcia, co zostało omówione i co jest zadane, zobaczyć na własne oczy jak radzi sobie z nauką. Nasi lektorzy i rodzice również zauważyli, że dzieci są bardziej skupione i zaangażowane w naukę oraz bardziej się starają i chcą wypaść jak najlepiej wiedząc, że rodzic jest w pokoju obok.

7. EFEKTYWNOŚĆ – niektórzy, szczególnie ci, którzy nie spróbowali, boją się, że zajęcia online nie są tak efektywne jak stacjonarne. TO NIEPRAWDA! U części naszych kursantów zauważyliśmy dużo większe postępy podczas nauki online. Oczywiście niezbędnym elementem efektywnej nauki online są odpowiednie warunki techniczne, czyli m.in. stabilny internet.

 

Jeśli jeszcze masz wątpliwości jaką formę zajęć wybrać dla siebie lub twojego dziecka zapoznaj się z procedurami bezpieczeństwa, które będę obowiązywać w siedzibie naszej szkole w nowym roku szkolnym. Procedury będą dostępne na naszej stronie www.sjosupernova.pl w zakładce Procedury Covid-19 najpóźniej 1 września. Pamiętaj, że nawet jeśli zaczniesz u nas naukę w trybie stacjonarnym podpisując umowę musisz wyrazić zgodę na przejście na tryb online na wypadek ponownego lockdownu lub przymusowej kwarantanny.