Stacjonarnie czy online?

 

 

STACJONARNIE CZY ONLINE?

Zastanawiasz się jakie zajęcia wybrać – stacjonarne czy online?Jeśli nie możesz zdecydować się czy zajęcia online są dla ciebie lepszym rozwiązaniem niż zajęcia stacjonarne, przeczytaj listę plusów nauki online stworzoną przez naszych uczniów i lektorów.

ZAJĘCIA ONLINE TO:

1.BEZPIECZEŃSTWO- w trakcie pandemii koronawirusa nie musicie martwić się, że zarazicie się w trakcie zajęć. Ponadto osoby, które chcą uczyć się stacjonarnie muszą podpisywać deklaracje o stanie zdrowia oraz przestrzegać obostrzeń, które zawarte są w procedurach szkoły, a ucząc się online nie musisz tego robić.

2.WYGODA  I OSZCZĘDNOŚĆ CZASU– uczysz się z dowolnego miejsca ( siedząc na własnej kanapie z ulubionym napojem w dłoni); masz większy wybór terminów zajęć; nie tracisz czasu  ( i pieniędzy ) na dojazd  do szkoły, a rodzic zamiast czekać na dziecko w poczekalni może wykorzystać ten czas na inne czynności; jeśli  np. złamiesz nogę czy będziesz miał katar to nie musisz już opuszczasz zajęć (więc nie tracisz pieniędzy).

3.UROZMAICENIE ZAJĘĆ i DOSTĘPNOŚĆ MATERIAŁÓW – możliwość wykorzystania na zajęciach wielu nowoczesnych rozwiązań ( jak np. multimedia); jeśli opuścisz zajęcia możesz łatwo sprawdzić co zostało omówione i zadane; wszystkie materiały masz w jednym miejscu ( zamiast sterty kserówek, które ciągle gubisz); możesz w każdej chwili odsłuchać nagrania, obejrzeć film czy przeczytać materiały, które wysłał ci lektor.

4. ŁATWA I SZYBKA KOMUNIKACJAkontakt i wymiana informacji między uczniami, lektorami i rodzicami uczniów jest dużo łatwiejsza i szybsza online.

5. ZMINIMALIZOWANIE STRACHU I NIEŚMIAŁOŚCI- zajęcia online to idealne rozwiązanie dla osób, które w trakcie zajęć stacjonarnych boją się lub wstydzą odezwać. Zauważyliśmy, że tacy uczniowie zrobili ogromny postęp jeśli chodzi o komunikację w języku obcym i w końcu odważyli się przemówić dzięki zajęciom online.

6. WIĘKSZA KONTROLA RODZICAjeśli twoje dziecko uczy się online to masz większą kontrolę nad procesem nauki- możesz w każdej chwili sprawdzić co i jak robi , jak prowadzone są zajęcia, co zostało omówione i co jest zadane, zobaczyć na własne oczy jak radzi sobie z nauką. Nasi lektorzy i rodzice również zauważyli, że dzieci są bardziej skupione i zaangażowane w naukę oraz bardziej się starają i chcą wypaść jak najlepiej wiedząc, że rodzic jest w pokoju obok.

7. EFEKTYWNOŚĆ – niektórzy, szczególnie ci, którzy nie spróbowali, boją się, że zajęcia online nie są tak efektywne jak stacjonarne. TO NIEPRAWDA! U części naszych kursantów zauważyliśmy dużo większe postępy podczas nauki online. Oczywiście niezbędnym elementem efektywnej nauki online są odpowiednie warunki techniczne, czyli m.in. stabilny internet.